Contest Results: Programme 2~ Unknown 1 Compulsory - Final
 The 20th FAI WGAC 2017, Toruń, POLAND, July 27 - August 5

Ranked by FPS scores    

 Rank Team M/F Pilot Aeroplane Registration Unkwn #1 Totals O/all %
 1 HUN M Ferenc TÓTH Swift S-1 HA-7022 1554,98 1554,98 75,853
 2 HUN M János SZILÁGYI Swift S-1 HA-7022 1526,51 1526,51 74,464
 3 HUN M János SONKOLY Swift S-1 HA-7022 1459,25 1459,25 71,183
 4 GER M Eugen SCHAAL Swift S-1 D-8139 1458,89 1458,89 71,166
 5 RUS M Georgij KAMINSKIY Swift S-1 RA0421 1457,85 1457,85 71,115
 6 GER M Marvin WOLTERING MDM-1 Fox D1187 1423,23 1423,23 69,426
 7 ITA M Luca BERTOSSIO Swift S-1 D6018 1417,91 1417,91 69,166
 8 POL M Stanisław MAKULA Swift S-1 SP-3529 1413,73 1413,73 68,962
 9 FRA M Daniel SERRES Swift S-1 F-CHBA 1399,23 1399,23 68,255
 10 GER M Moritz KIRCHBERG Swift S-1 D3735 1392,48 1392,48 67,926
 11 GER M Tobias HACKEL Swift S-1 D9680 1377,83 1377,83 67,211
 12 USA M Eric LENTZ-GAUTHIER Swift S-1 OE-5607 1371,14 1371,14 66,885
 13 GER M Michael SPITZER MDM-1 Fox D1187 1366,49 1366,49 66,658
 14 RUS M Vladimir ILINSKIY Swift S-1 RA0421 1333,34 1333,34 65,041
 15 AUT M Siegfried MAYR Swift S-1 OE-5554 1330,33 1330,33 64,894
 16 AUT M Gabriel STANGL Swift S-1 OE-5554 1306,54 1306,54 63,734
 17 GER M Eberhard HOLL Swift S-1 D9630 1285,01 1285,01 62,683
 18 GER M Wolfgang SCHIECK Swift S-1 D3169 1275,13 1275,13 62,201
 19 JPN M Takashi SAKAI Swift S-1 SP-3529 1194,94 1194,94 58,290
 20 CZE M Miloš RAMERT MDM-1 Fox OK-7801 1169,28 1169,28 57,038
 21 AUT M Bernhard BEHR Swift S-1 OE-5554 1127,78 1127,78 55,014
 22 POL M Jan MAKULA Swift S-1 SP-3529 1127,47 1127,47 54,999
 23 GER M Gisbert LEIMKUHLER Swift S-1 D3168 1117,72 1117,72 54,523
Contest Director: Jerzy MAKULA (POL), Contest Chief Judge: Philippe KÜCHLER (SUI), Scoring Director: Paweł SZCZEPANOWSKI (POL), Flight Director: Dariusz BLONKOWSKI (POL).
Judges:  J1 -
Bernard COURTOIS (FRA), J2 - Steff HAU (GER), J3 - Tamara DOVGALENKO (UKR), J4 - Richard PONIZIL (CZE), J5 - Zuzanna DANIHELOVA (CZE), J6 - Bela GURALY (HUN), J7 - Csaba PAKAI (ROM), J8 - Maciej BIAŁEK (POL).
Judges  Assistants: Georg DÖRDER, Remy LOUVEL, S - WECHSELBERGER, Galina SUPRUNENKO, Jurai DANIHEL, Katharina ROLLOVA, Istvan FAZEKAS, Olga ROMASCHOWA, Jerzy WIŚNIEWSKI.
Jury  members: Manfred ECHTER (GER), Madeline DELCROIX (FRA), Kari KEMPPI (FIN).
 FairPlay System explanations

ACRO Version 4.2 Build: 23-07-17