Contest Results: Programme 4~ Unknown 2 Compulsory - Final
 The 20th FAI WGAC 2017, Toruń, POLAND, July 27 - August 5

Ranked by FPS scores    

 Rank Team M/F Pilot Aeroplane Registration Unkwn #2 Totals O/all %
 1 HUN M Ferenc TÓTH Swift S-1 HA-7022 1427,83 1427,83 72,848
 2 HUN M János SZILÁGYI Swift S-1 HA-7022 1423,45 1423,45 72,625
 3 GER M Moritz KIRCHBERG Swift S-1 D3735 1417,46 1417,46 72,320
 4 ITA M Luca BERTOSSIO Swift S-1 D6018 1406,54 1406,54 71,762
 5 RUS M Georgij KAMINSKIY Swift S-1 RA0421 1363,21 1363,21 69,552
 6 POL M Stanisław MAKULA Swift S-1 SP-3529 1359,39 1359,39 69,357
 7 GER M Wolfgang SCHIECK Swift S-1 D3169 1356,92 1356,92 69,230
 8 RUS M Vladimir ILINSKIY Swift S-1 RA0421 1336,39 1336,39 68,183
 9 HUN M János SONKOLY Swift S-1 HA-7022 1274,78 1274,78 65,040
 10 GER M Eugen SCHAAL Swift S-1 D-8139 1262,80 1262,80 64,428
 11 GER M Eberhard HOLL Swift S-1 D9630 1198,59 1198,59 61,153
 12 AUT M Siegfried MAYR Swift S-1 OE-5554 1192,90 1192,90 60,862
 13 AUT M Gabriel STANGL Swift S-1 OE-5554 1187,63 1187,63 60,593
 14 GER M Gisbert LEIMKUHLER Swift S-1 D3168 1171,68 1171,68 59,780
 15 GER M Marvin WOLTERING MDM-1 Fox D1187 1169,86 1169,86 59,687
 16 GER M Michael SPITZER MDM-1 Fox D1187 1147,09 1147,09 58,525
 17 GER M Tobias HACKEL Swift S-1 D9680 1123,01 1123,01 57,296
 18 POL M Jan MAKULA Swift S-1 SP-3529 1098,37 1098,37 56,039
 19 USA M Eric LENTZ-GAUTHIER Swift S-1 OE-5607 1048,18 1048,18 53,478
 20 CZE M Miloš RAMERT MDM-1 Fox OK-7801 1040,18 1040,18 53,071
 21 FRA M Daniel SERRES Swift S-1 F-CHBA 971,95 971,95 49,589
 22 AUT M Bernhard BEHR Swift S-1 OE-5554 969,60 969,60 49,469
 23 JPN M Takashi SAKAI Swift S-1 SP-3529 939,93 939,93 47,956
Contest Director: Jerzy MAKULA (POL), Contest Chief Judge: Philippe KÜCHLER (SUI), Scoring Director: Paweł SZCZEPANOWSKI (POL), Flight Director: Dariusz BLONKOWSKI (POL).
Judges:  J1 -
Bernard COURTOIS (FRA), J2 - Steff HAU (GER), J3 - Tamara DOVGALENKO (UKR), J4 - Richard PONIZIL (CZE), J5 - Zuzanna DANIHELOVA (CZE), J6 - Bela GURALY (HUN), J7 - Csaba PAKAI (ROM), J8 - Maciej BIAŁEK (POL).
Judges  Assistants: Georg DÖRDER, Remy LOUVEL, S - WECHSELBERGER, Galina SUPRUNENKO, Jurai DANIHEL, Katharina ROLLOVA, Istvan FAZEKAS, Olga ROMASCHOWA, Jerzy WIŚNIEWSKI.
Jury  members: Manfred ECHTER (GER), Madeline DELCROIX (FRA), Kari KEMPPI (FIN).
 FairPlay System explanations

ACRO Version 4.2 Build: 23-07-17