Programme 1: Known Compulsory
 WAGAC 2013, EFOP Oripää, FInland, 18.-27.7.2013
 Single sequence results

Ranked by scores    

 Rank Team M/F Pilot Aeroplane Registration Known Totals O/all %
 1 SWE M Johan Gustafsson SZD-59 Acro SE-UVJ 1262,77 1262,77 76,531
 2 POL M Slawomir Talowski Swift S-1 SP-3532 1231,65 1231,65 74,645
 3 CZE M Michal Cechmánek Swift S-1 OK-2151 1186,60 1186,60 71,915
 4 ITA M Sasha Marvin Swift S-1 OE-5554 1184,09 1184,09 71,763
 5 FRA M Romain Vienne Swift S-1 F-CHBA 1179,28 1179,28 71,472
 6 SWE M Daniel Ahlin Salto SE-TOP 1173,08 1173,08 71,096
 7 GBR M Robert Rizk MDM-1 Fox G-CFOX 1164,55 1164,55 70,579
 8 POL F Katarzyna Zmudzinska Swift S-1 SP-3532 1153,85 1153,85 69,930
 9 POL F Magdalena Strozyk Swift S-1 SP-3532 1141,60 1141,60 69,188
 10 DEU M Robin Kemter Swift S-1 OE-5554 1140,45 1140,45 69,118
 11 CZE M Ivo Cervinka Swift S-1 OK-2151 1140,29 1140,29 69,108
 12 ITA M Pietro Filippini Swift S-1 OE-5607 1129,46 1129,46 68,452
 13 DEU M Nicolas Söhner Swift S-1 OE-5554 1122,06 1122,06 68,004
 14 FIN M Janne Nyyssönen SZD-59 Acro OH-1013 1104,66 1104,66 66,949
 15 CHE M Martin Götz MDM-1 Fox HB-3241 1102,91 1102,91 66,843
 16 FIN M Jukka Pelto-aho SZD-59 Acro OH-1013 1088,31 1088,31 65,958
 17 POL M Tomasz Kaczmarczyk Swift S-1 SP-3532 1063,87 1063,87 64,477
 18 CZE M Jan Rolinek Swift S-1 OK-2151 1058,79 1058,79 64,169
 19 ITA M Lapo Simone Dressino Swift S-1 OE-5607 1053,99 1053,99 63,878
 20 GBR M Richard Brown Swift S-1 OE-5554 1049,45 1049,45 63,603
 21 FRA M Nicolas Honnons Swift S-1 F-CHBA 1041,86 1041,86 63,143
 22 FIN M Sami Mäntyharju SZD-59 Acro OH-1013 1007,23 1007,23 61,044
 23 DEU M Dirk Maslonka Swift S-1 OE-5554 1006,94 1006,94 61,027
 24 DEU M Markus Pönicke LO-100 D-5380 998,82 998,82 60,535
 25 GBR M Jack Newman MDM-1 Fox G-CFOX 996,43 996,43 60,390
 26 GBR M Christopher Bowden MDM-1 Fox G-CFOX 987,47 987,47 59,847
 27 DEU M Eberhard Holl Swift S-1 OE-5554 987,21 987,21 59,831
 28 DNK F Lis Arneberg SZD-59 Acro OH-1013 985,94 985,94 59,754
 29 JPN M Takashi Sakai MDM-1 Fox SP8000 979,50 979,50 59,364
 30 CZE M Vladimír Machula Swift S-1 OK-2100 961,61 961,61 58,279
 31 HUN M Jozsa David Swift S-1 HA7022 951,61 951,61 57,673
 32 POL M Miroslaw Wrzesniewski MDM-1 Fox SP-8000 946,38 946,38 57,357
 33 POL M Tomasz Chodyra MDM-1 Fox SP-8000 933,97 933,97 56,604
 34 FIN M Mikko Luukkanen SZD-59 Acro OH-1013 913,25 913,25 55,348
 35 POL M Blazej Morawski Swift S-1 SP-3532 878,25 878,25 53,228
 36 ITA M Angelo Filippini Swift S-1 OE-5607 870,97 870,97 52,786
 37 FIN M Jyrki Viitasaari SZD-59 Acro OH-1013 862,44 862,44 52,269
 38 SWE M Erland Petterson Salto SE-TOP 857,87 857,87 51,992
 39 GBR M Christopher Cain MDM-1 Fox G-CFOX 797,37 797,37 48,326
Contest Director: Jyri Mattila (FIN), Contest Chief Judge: Philippe Küchler (CHE), Scoring Director: Kimmo Virtanen (FIN), Flight Director: Juha Turppo (FIN). Judges: Lars-Åke Allerhed (SWE), Timo Bartholdi (FIN), Maciej Bialek (POL), Bernard Courtois (FRA), Tamara Dovgalenko (UKR), Stephan Hau (DEU), David Kaftan (CZE), Miyako Kanao (JPN), Remy Louvel (FRA), Gabor Talabos Sr (HUN). Judges Assistants: Georg Dörder, Inga-Lill Hägg, Tuula Bartholdi, Jerzy Wisniewski, Thierry Fraize, Irina Kutsenko, Iris Melcher, Alena Kaftanova, Yuichi Tagaki, Daniel Devilliers, Anico Talabos.
 FairPlay System

Aerobatic Contest Results Organiser, Version 3.2 Build 29-07-13, with FairPlay Scoring System